Techniki Modern

Warsztat tańca

Techniki Modern

Cunningham & Limón based część I: Wybrane elementy techniki tańca współczesnego opartej na technice M. Cunninghama. Zajęcia opierają się na podstawowych akcjach ruchowych, możliwych dla ciała ludzkiego, wykonywanych w izolacji lub integracji poszczególnych jego części, z wyraźnym odniesieniem do geometrii przestrzeni. Podejmowane działania stawiają wyzwanie doprowadzania ruchu do maksimum możliwości wykonującego ćwiczenie. Zajęcia kształtują świadomość ciała i przestrzeni, wzmacniają mięśnie i uczą szerokiego ruchu na wszystkich płaszczyznach. część II: Wybrane elementy techniki tańca współczesnego opartej na założeniach H. Limóna. Świadome przenoszenie środka ciężkości poza pion i odzyskiwanie równowagi. Swing i kontrola centrum ciała w dynamicznych sekwencjach. Nieustanna gra między energią ciała a grawitacją. Taneczne ćwiczenia przestrzenne w poziomie niskim, średnim i wysokim.

Terminy

 • 2019-08-18 12:00. Czas trwania: 75 min.
 • 2019-08-19 12:00. Czas trwania: 75 min.
 • 2019-08-20 12:00. Czas trwania: 75 min.
 • 2019-08-21 12:00. Czas trwania: 75 min.
 • 2019-08-22 12:00. Czas trwania: 75 min.
 • 2019-08-23 12:00. Czas trwania: 75 min.
 • 2019-08-24 12:00. Czas trwania: 75 min.
Pozostała ilość wolnych miejsc: 2

Prowadzący

Paulina Wycichowska

Paulina Wycichowska

Choreograf, pedagog tańca i tancerka, trenerka Pilates Core.Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu i London Contemporary Dance School, gdzie studiowała taniec współczesny w wymiarze wykonawczym, pedagogicznym i choreograficznym. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza (muzyka kościelna), Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (dziennikarstwo i komunikacja społeczna) oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (arteterapia). Przez 17 lat związana zawodowo z Polskim Teatrem Tańca jako solistka, choreograf i pedagog Międzynarodowych Warsztatów  Tańca Współczesnego Dancing Poznań. Wykładowca Pracowni Nauk o Tańcu Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych i Collegium da Vinci w Poznaniu. Pedagog tańca współczesnego, technik modern i choreologii. Prowadzi autorskie zajęcia z tańca kreatywnego. Trener grupowy i personalny metody Pilates Core, koncentrującej się na stabilizacji głębokiej kręgosłupa. Prowadziła gościnne masterclasses z tańca współczesnego i technik modern poza granicami Polski, m. in w Izraelu, Norwegii, Islandii, Niemczech, Portugalii, Rosji i na Łotwie. Autorka ponad dwudziestu dzieł choreograficznych. Swoje prace realizowała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Tańczyła w spektaklach stworzonych m.in. przez: Ohada Naharina, Jo Strømgrena, Orjana Anderssona, Jensa Ostberga, Dominiquea Bagueta, Joe Altera, Jossi Berga, Virpi Pakkinena, Istvan Juhos-Putto, Wayne McGregora, Sue McLennana, Henri Oguike`a, Ewę Wycichowską, Jacka Przybyłowicza, Iwonę Pasińska, Magdalenę Reiter, Annę Piotrowską, Andrzeja Adamczaka, Daniela Stryjeckiego.

Laureatka Nagrody Miasta Poznania dla Młodych Twórców za spektakl "Stop non stop" (2001). Stypendystka British Council (1996), danceWEB na festiwalu i międzynarodowych warsztatach tańca współczesnego ImPulsTanz w Wiedniu (1998), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Współpracowała z Pointe to Point zorganizowanym przez ASEF Asia – Europe Foundation (projekt międzynarodowy), wraz z Benem Cabrera. W 2011 roku otrzymała prestiżowe stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska, a w roku 2013 została wyróżniona stypendium adresowanym do wybitnych twórców w różnych dziedzinach sztuki.

 

Miejsce warsztatów

 • Park Rekreacyjno Sportowy FairPlayce
  61-607 Poznań
  ul. Bożydara 10

Weź udział w warsztatach, zapisz się już teraz

Liczba miejsca ograniczona, pod uwagę brana jest kolejność zapisów

Miejsce warsztatów

Park Rekreacyjno Sportowy FairPlayce
ul. Bożydara 10
61-607 Poznań

Termin warsztatów

od 17.08.2019 (sobota)
do 24.08.2019 (sobota)

Kontakt

Telefon:
502 657 893
Email:
kontakt@dancingpoznan.pl