Spotkania piramidalne

Warsztat tańca

Spotkania piramidalne

PIRAMIDA 

Naszą misją jest budowanie świadomości. Świadomości dotyczącej właściwego odżywiania.Chcemy pomagać - obalając powszechnie funkcjonujące mity, związane ze zdrowym stylem życia.Chcemy pokazywać drogę - bazując na praktyce, a nie tylko teorii.

Pod koniec każdego warsztatu będziemy rozmawiać, a nasi pedagodzy postarają się odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania stosując zasadę Q&A.

Codziennie począwszy od niedzieli 20 sierpnia o godz.18.30, będziemy podejmować kolejne tematy z naszej piramidy:

PIRAMIDA 

Aktywność fizyczna-  nie od dzisiaj mówi się:  „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Będziemy mówić, jak ważny jest dla naszego życia ruch. Jakie możemy mieć problemy, gdy nie będziemy uprawiać aktywności fizycznej. Jak dopasować wysiłek do swojego ciała. Czy dla każdej osoby ciężki trening lub wiele jednostek treningowych to dobry pomysł. Wytłumaczymy czym różni się wysiłek aerobowy od interwałowego i co jest skuteczniejsze jeśli chodzi o poprawę cech motorycznych jak i proporcji ciała. Oczywiście nie zapomnimy wspomnieć o tym, że taniec jest świetną formą ruchu. W końcu gdy tańczymy pobudzamy wszystkie taśmy mięśniowe, wzmacniamy koordynację, kondycję, świadomość ciała oraz teraz popularnie nazywany core- czyli stabilizację i równowagę w organizmie.

Zdrowie- najlepiej wiedzą o tym, jak  zdrowie jest ważne ludzie, którzy je stracili. Będziemy mówić o tym, jak dbać przede wszystkim o równowagę w  aspekcie żywienia. Będzie można dowiedzieć się o tym w jaki sposób pożywienie ( w tym to, którego jest najwięcej na sklepowych półkach) może nam szkodzić. Powiemy o tym , jak choroby potrafią przeszkadzać w życiu i zdradzimy, jak im zapobiegać

Masa ciała- następnym ważnym elementem w naszej piramidzie jest masa ciała. Okazuje się, że to ile mamy tkanki tłuszczowej może wpływać chociażby na choroby cywilizacyjne. Nie bez powodu otyłość jest właśnie zaliczana do jednej z tych chorób. To czy mamy odpowiednie proporcje ciała może wpływać mocno na poczucie naszej wartości, samopoczucie, brak lub nadmiar bolesności w ciele, naszą kondycję oraz zdrowie. Powiemy również o tym, jakie są zagrożenia związane z modą „bycia fit”.

Ukryte problemy- ukryte problemy mimo to, że są wyżej niż zdrowie, aktywność fizyczna, czy masa ciała, są jednakowo ważne. Coraz częściej okazuje się, że ludzie nie osiągają sukcesu związanego z wymarzoną sylwetką, odpowiednim wynikiem sportowym, dobrym samopoczuciem, odpowiednią reakcją na stres przez… ukryte problemy. Co mamy na myśli pisząc te słowa? Chodzi nam o różnego rodzaju choroby takie jak problemy z tarczycą, insulinooporność, a przede wszystkim o nietolerancje pokarmowe, alergie, stany zapalne w organizmie. Czyli czynniki, o których często nie wiemy, a potrafią one bardzo silnie wpływać na nasz organizm. Dowiemy się w jaki sposób się badać i jak pracować z tymi problemami

Samopoczucie - prawie na samej górze piramidy jest samopoczucie. Chociaż pamiętamy o tym, że bez odpowiedniego podejścia do samego siebie, higieny psychologicznej i odpowiedniego nastawienia będzie nam bardzo trudno w naszym życiu, każdy człowiek ma co raz więcej kontaktu z stresem. Jest to z jednej strony nieuniknione, z drugiej zdajemy sobie sprawę z tego, że z stresem powinniśmy sobie radzić. Tutaj może pomóc metoda „mindfulness”. Dowiemy się w jaki sposób działają na nas myśli, emocje, uczucia i jak warto by było je traktować. Dla wielu uczestników będzie to bardzo przyjemne doświadczenie, być może głęboki relaks jak podczas wakacji. Oprócz wiedzy teoretycznej, będzie sporo praktyki, którą będzie można wykorzystać do treningu w życiu codziennym. Będziemy wspominać o tym, że taniec jest wspaniałym relaksem dla naszego umysłu i nie ma tutaj ograniczeń. Wszędzie tam gdzie będziemy „tu i teraz” możemy poczuć upragniony odpoczynek. Gdy damy się ponieść muzyce to w łatwy sposób możemy wyzwolić emocje, wyrazić siebie, czy pozbyć wewnętrznych napięć.

Cel - często nie potrafimy dokładnie sprecyzować swojego celu. Każdy człowiek ma inne priorytety i chyba nic w tym odkrywczego nie ma, jednak aby osiągnąć upragniony CEL - musimy dysponować odpowiednimi narzędziami. Nierzadko zdarza się, że propagując kult dbania o sylwetkę, zaniedbujemy sferę mentalną. Sugerujemy się najbliższym otoczeniem, rodziną, przyjaciółmi, znajomymi nie biorąc pod uwagę istotnego czynnika - "coś", co służy komuś nie koniecznie będzie służyło nam. W pędzie  codziennego życia, pracy i obowiązków zapominamy - KIM jesteśmy/ lub KIM chcemy być. Zwrócimy uwagę na to, by umiejętnie wybrać odpowiednią dla siebie drogę.

 

 

Terminy

 • 2017-08-19 18:30. Czas trwania: 60 min.
 • 2017-08-20 18:30. Czas trwania: 60 min.
 • 2017-08-21 18:30. Czas trwania: 60 min.
 • 2017-08-22 18:30. Czas trwania: 60 min.
 • 2017-08-23 18:30. Czas trwania: 60 min.
 • 2017-08-24 18:30. Czas trwania: 60 min.
 • 2017-08-25 18:30. Czas trwania: 60 min.
Pozostała ilość wolnych miejsc: 0

Prowadzący

Bartosz Walkowski

Bartosz Walkowski

 

Od 9 roku życia jestem blisko związany ze sportem. Zaczynałem od gry w tenisa, pływania oraz podnoszenia ciężarów w swoim małym pokoju jako czternastolatek. Przez lata spędzone na macie, siłowni i salach treningowych przebrnąłem przez prawie wszystkie sporty walki i sporty siłowe. Dziś mam brązowy pas z Krav Magi oraz niebieski pas z brazylijskiego jiu jitsu. Jestem także trenerem personalnym, dietetykiem i szkoleniowcem.

W 2009 roku zacząłem oficjalną praktykę jako trener personalny i doradca żywieniowy.Oto szkolenia, w których brałem udział oraz zdobyte przeze mnie tytuły i certyfikaty:

• Licencjat z dietetyki• Trener Personalny IFAA i PROFI Personal Trainer• Trener Medyczny BodyWork w zakresie: diagnostyka klienta, głęboka stabilizacja całego ciała, taśmy anatomiczne, powięź w treningu fizycznym, psychosomatyczne aspekty rozwoju funkcjonalnego, integrowanie i programowanie treningu medycznego• Instruktor rekreacji ruchowej• Instruktor samoobrony• Certyfikat ukończenia 4 stopniowego szkolenia z dietetyki i suplementacji Mauricz.com• Certyfikat ukończenia 4 stopniowego(nowa wersja) szkolenia z dietetyki i suplementacji Mauricz.com• Certyfikat ukończenia szkolenia z dieteoterapii w praktyce- poziom 1,2 i 3 Mauricz.com • Certyfikat ukończenia szkolenia z mikroflory jelitowej i nietolerancji pokarmowych - poziom 2 Mauricz.com• Certyfikat ukończenia szkolenia z Treningu Ekscentrycznego w sporcie BodyWork• Certyfikat ukończenia szkolenia z Treningu Funkcjonalnego Mauricz.com• Certyfikat ukończenia szkolenia z Podrzutu i Rwania BodyWork• Certyfikat ukończenia szkolenia z Kinezjologii Stosowanej• Certyfikat ukończenia szkolenia z „od jelit do mózgu i z powrotem” MedFood• Certyfikat ukończenia szkolenia z Clinical Nutrition• Certyfikat ukończenia konferencji VitaImmun „ Mikroflora jelitowa i nietolerancje pokarmowe”• Certyfikat ukończenia szkolenia z PROaktywności, przeprowadzone przez instytut psychologii i psychoterapii proaktywnej• Certyfikat ukończenia szkolenia z psychologii w sporcie• Posiadam brązowy pas z Stowarzyszenia Krav Maga Polska• Posiadam niebieski pas z Brazylijskiego Jiu Jitsu

Od kiedy pamiętam pasjonuje mnie pomoc innym ludziom, po to żeby żyło się im bardziej komfortowo. Wiem doskonale jak ważne jest holistyczne podejście do człowieka. Z biegiem lat co raz więcej dowiaduję się o zdrowym i prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Uważam, że nasze ciało jest nieskończona układanką i często szczegóły mają ogromne znaczenie. Żeby je wszystkie wyłapać należy szukać w wielu źródłach i robić to co się czuję. Staram się pomagać poprzez pracę indywidualną oraz grupową na prowadzonych przeze mnie szkoleniach i warsztatach.

W wolnej chwili uwielbiam tańczyć salsę i bachatę, grać na gitarze oraz rozwijać swoją wiedzę na temat wszystkiego, co w danej chwili mnie interesuje. Moje motto to: “UŚWIADAMIAJ się w każdej płaszczyźnie, która Ciebie interesuje, następnie DZIAŁAJ, by w końcu zobaczyć EFEKT“

Jeśli masz jakieś pytania, lub chcesz nawiązać współpracę możesz skontaktować się ze mną przez konto na facebook'u Bartosz Walkowski ,telefon: 536 786 853 oraz mail: bartosz.walkowski@gmail.com

Przemysław Agaciak

Przemysław Agaciak

Gdy mówię o tym, co robię na co dzień - bardzo często w odpowiedzi słyszę że należę do grona "szczęśliwców", którzy łączą Pasję z Pracą - przytakuję,bo zgadzam się z tym w 100 % .

Sport ukształtował moją osobowość, charakter - pomógł (pomaga nadal :D) mi uporać się z własnymi słabościami.Dzisiaj jako Trener pomagam innym "w walce" o zdrowie, lepsze samopoczucie. Uczę przekraczać bariery własnych ograniczeń, pomagam zwalczać kompleksy i niechciane kilogramy.

Nieustannie poszerzam i zgłębiam swoją wiedzę w temacie żywienia i suplementacji sportowej, uczestnicząc w wielu szkoleniach oraz konwencjach jak min.*Dietetyka i Suplementacja (I-IV)*Metodyka Treningu (I-II)*Optymalizacja żywienia i suplementacji dla Biegaczy*Trening Funckjonalny*Sporty Siłowe*Sporty Walki (BOKS)*Suplementacja w Sporcie (amatorskim i zawodowym)

Należę do zespołu Trenerów Fitness - Parku Rekreacyjno Sportowego fairPlayce.Jestem również wielkim pasjonatem Sportów Walki, prowadzącym zajęcia z Boksu.

Moi podopieczni określają mnie często mianem "wyciskacza siódmych potów", motywatora ale i też przyjaciela.

Każdy może skontaktować się ze mną przez mój profil facebookowy Przemysław Agaciak lub adres e-mail : przemyslaw.agaciak@gmail.com

Miejsce warsztatów

 • Park Rekreacyjno Sportowy FairPlayce
  61-607 Poznań
  ul. Bożydara 10

Weź udział w warsztatach, zapisz się już teraz

Liczba miejsca ograniczona, pod uwagę brana jest kolejność zapisów

Miejsce warsztatów

Park Rekreacyjno Sportowy FairPlayce
ul. Bożydara 10
61-607 Poznań

Termin warsztatów

od 19.08.2017 (sobota)
do 26.08.2017 (sobota)

Kontakt

Telefon: (61) 828 79 04
Email: kontakt@dancingpoznan.pl