Jazz w duetach/Broadway Jazz

Warsztat tańca

Jazz w duetach/Broadway Jazz

Jazz w duetach od 19-21.08.2017 i Broadway Jazz od 22.08.- 25.08.2017

Łączy elementy tańca jazzowego z tańcem w duecie. Jeden z najpopularniejszych stylów, na którym bazuje większość musicali i przedstawień tanecznych. Czerpie inspiracje z tańca klasycznego i modern, często wzbogacony o elementy akrobatyczne. Dzisiaj taniec jazzowy to jeden z najpopularniejszych i jeden z najbardziej efektownych stylów tańca. Nieodłącznie kojarzy się z konwencją teatru muzycznego, który rozwinął się przede wszystkim na gruncie amerykańskim i angielskim, jako musical.

Broadway Jazz wywodzi się z amerykańskiego tańca scenicznego i estradowego, który wyrósł z korzeni białej i kolorowej społeczności Ameryki. Jest kompilacją tańca jazzowego, swingu, country, rytmów karaibskich. Jest typowy dla teatrów i kabaretów na Broadwayu. Tak jak bogata melodycznie i rytmicznie, jak opisowa jest muzyka musicalowa, tak samo bogaty pod względem ekspresji i formy jest broadway jazz. Ten styl wyraża najróżniejsze uczucia, od euforycznej radości do subtelnej melancholii. Potrafi być niesamowicie kobiecy, przepełniony erotyzmem (musical Chicago) i jednocześnie wyzywająco męski, może być przepełniony liryzmem, kpiną czy gniewem. Aby osiągnąć taką interpretacyjną elastyczność, twórcy Broadway jazzu sięgają do wielu rodzajów i technik: do tańca jazzowego, klasycznego i pantomimy, do tańca rewiowego i stepu, do folkloru i tańców towarzyskich, etnicznych i charakterystycznych. Jest esencją ruchu dla osób poszukujących tańca w teatrze i teatru w tańcu. W pewnym sensie dzięki fascynacji tym stylem mogłem rozwijać swój warsztat taneczny kompleksowo i czuję, że otworzył mi oczy na wiele zjawisk dotyczących sceny i teatru. Wyrazistość gestów i dokładność w ruchu wymaga od tancerzy ogromnej pracy nad własnym ciałem. Jest bardzo uniwersalny w odbiorze i może budować różnego rodzaju nastroje wśród widowni. Bardzo istotnym elementem w stylu Broadway jest nieskończoność tematu do interpretacji. Z racji podejmowania różnego rodzaju tematów w sztuce musicalu, w której Broadway jazz pojawia się jako część integralna, możliwości rozwoju tancerza są nieograniczone.

Terminy

 • 2017-08-19 13:00. Czas trwania: 90 min.
 • 2017-08-20 13:00. Czas trwania: 90 min.
 • 2017-08-21 13:00. Czas trwania: 90 min.
 • 2017-08-22 13:00. Czas trwania: 90 min.
 • 2017-08-23 13:00. Czas trwania: 90 min.
 • 2017-08-24 13:00. Czas trwania: 90 min.
 • 2017-08-25 13:00. Czas trwania: 90 min.
Pozostała ilość wolnych miejsc: 13

Prowadzący

Grzegorz Pańtak

Grzegorz Pańtak

Tancerz, pedagog, choreograf. Wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak współtworzył i prowadzi instytucjonalny teatr - Kielecki Teatr Tańca. Specjalizuje się jako pedagog w stylach tańca jazzowego i partnerowaniu.

Zrealizował spektakle teatralne i telewizyjne. Współtworzył choreografię i był solistą w spektaklu taneczno-muzycznym Siedem Bram Jerozolimy Krzysztofa Pendereckiego. W 2013 wyprodukował w KTT polską prapremierę Święta wiosny Igora Strawińskiego. Współpracuje z Narodową Operą Izraelską, dla której przygotował choreografię Traviaty, Carminę Buranę reż. Michała Znanieckiego (2014, 2015). Realizował Turandota G. Pucciniego dla Opery Wrocławskiej i Traviatę G. Verdiego na Zamku w Szczecinie.

Tańczył gościnnie w Operze Wrocławskiej (Raj Utracony K. Penderecki (2008), (Turandot G.Puccini), Teatrze Maryjskim w Petersburgu (Król Roger).

Wykładowca w Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi i Uniwersytecie Muzycznym Chopina w Warszawie. Prowadzi Kursy Instruktorskie w Kieleckim Teatrze Tańca.

Jacek Wazelin

Jacek Wazelin

Tancerz, choreograf, pedagogSwoje pierwsze kroki taneczne stawiał w tańcu towarzyskim. W tej dziedzinie tanecznej zaczął odnosić pierwsze sukcesy. Razem z formacją tańca latynoamerykańskiego Takt Zomar Chełm dwa razy zdobył Mistrzostwo Polski. Również w tej kategorii zajął IV miejsce na Mistrzostwach Świata i Europy. Kilkanaście lat tańczył w zespole Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej.Ma na swoim koncie współpracę przy powstawaniu programu You Can Dance, jako choreograf 6 edycji w stylu Broadway jazz. Był odpowiedzialny za choreografię w programach telewizyjnych tj. Bitwa na Głosy, Mam Talent czy Szymon Majewski Show.Jacek Wazelin był nauczycielem tańca musicalowego w Egurrola Dance Studio. Prze kilka lat tancerz grupy VOLT, absolwent Studium Instruktorskiego Tańca Współczesnego w Poznaniu, absolwent Pedagogiki na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.Doskonalenie warsztatu u najlepszych pedagogów, pozwoliło mu na wybranie specjalizacji w stylu Broadway Jazz. Był zaangażowany jako tancerz w Teatrze Muzycznym w Lublinie, gdzie rozpoczął swoją przygodę z musicalem. Potem przyszedł czas na karierę w niemieckiej produkcji musicalowej Mamma Mia Come Together, na początku jako tancerz, a potem jako kierownik baletu. W roku 2005 był tancerzem/aktorem w największej niemieckiej produkcji musicalowej West Side Story. Obecnie tworzy i mieszka wWarszawie. Współpracuje z Warszawskim Teatrem Tańca.Jacek Wazelin współpracuje z wieloma zespołami tanecznymi w Polsce i zagranicą. Był dyrektorem artystycznym Festiwalu Młodych Teatrów Tańca w Lublinie. Jacek tworzy wiele choreografii do reklam i pokazów mody firm: Sunset Suits, Big Star, Dior, Red Star, Knorr, Radio Zet, Bank Pocztowy, Play i wiele innych.Obecnie współpracuje z wieloma teatrami tworząc ruch sceniczny i choreografie. By wspomnieć o Teatrze Bagatela i Teatrze Jaracza w Łodzi. Współpracował z Teatrem Muzycznym Tintilo tworząc choreografie do musicali na deskach Teatru Rampa.Był wykładowcą tańca jazzowego na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej i Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Teraz prowadzi Chełmską Akademię Musicalową w swoim rodzinnym mieście.

Miejsce warsztatów

 • Park Rekreacyjno Sportowy FairPlayce
  61-607 Poznań
  ul. Bożydara 10

Weź udział w warsztatach, zapisz się już teraz

Liczba miejsca ograniczona, pod uwagę brana jest kolejność zapisów

Miejsce warsztatów

Park Rekreacyjno Sportowy FairPlayce
ul. Bożydara 10
61-607 Poznań

Termin warsztatów

od 19.08.2017 (sobota)
do 26.08.2017 (sobota)

Kontakt

Telefon: (61) 828 79 04
Email: kontakt@dancingpoznan.pl