Gaga People/Body Mind

Warsztat tańca

Gaga People/Body Mind

Nowość - dwie techniki w ramach jednej grupy:

GaGa People - od 19-22.08.2017 i Body Mind od 23-25.08.2017

Z poziomu metody Body Mind Cenetring BMC, czyli anatomii doświadczalnej w ruchu eksplorujemy cechy zwierzęce w człowieku. Opierać się będziemy na wzorcach rozwojowych, odruchach. Zgłębimy stan umysłu, atencji i uwagi. Improwizacja odnosi się do przestrzeni i zachowania zwierząt.

Gaga - język ruchowy Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie. Jest to metoda pracy z ciałem pomocna tancerzom, jak i dla wszystkim, którzy lubią się ruszać.

Jest to świadoma praca poprzez instynktowne poruszanie całą strukturą ciała. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na improwizacji w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią i kreatywności. Nauczyciel porusza się z uczniami przez cały czas trwania zajęć, co stanowi inspirację dla uczniów i pozwala spotkać się w podobnym punkcie pracy w ruchu.

Wyróżniamy dwa moduły zajęć Gaga: Gaga/dancers i Gaga/people. Gaga Dancers są skierowane do wszystkich tancerzy, którzy mają podstawową wiedzę związaną z techniką tańca klasycznego. Gaga People, to z kolei zajęcia, skierowane do tych, którzy nie posiadają umiejętności z zakresu żadnej techniki tanecznej, ale są zainteresowani pracą z ciałem i rozwojem ruchowym.

Gaga jest codziennym treningiem dla tancerzy zespołu Batsheva Dance Company w Tel Avivie.

Więcej informacji na temat Gaga:

Linki do filmów o Gaga:

Po lekcji Gaga/Dancers przechodzimy do część projektu związanego z improwizacja w kontekście natury. Będziemy eksplorować takie zagadnienia jak: animalistic instinct, działania instynktowne, bycie w naturze, inspiracje krajobrazem i wpływ krajobrazu na ruch. Korzystając z naszej fantazji, ruchowego potencjału, umiejętności i kreatywności poszukujemy odpowiedzi na pytanie: czym jest dla nas animalizm? Terminologia z zakresu metody Gaga, jak i narzędzia które Gaga daje będą wsparciem podczas projektu. Projekt będzie kontynuować Iwona Olszowska w warsztatach Body Mind.

Terminy

 • 2017-08-19 14:45. Czas trwania: 90 min.
 • 2017-08-20 14:45. Czas trwania: 90 min.
 • 2017-08-21 14:45. Czas trwania: 90 min.
 • 2017-08-22 14:45. Czas trwania: 90 min.
 • 2017-08-23 14:45. Czas trwania: 90 min.
 • 2017-08-24 14:45. Czas trwania: 90 min.
 • 2017-08-25 14:45. Czas trwania: 90 min.
Pozostała ilość wolnych miejsc: 1

Prowadzący

Iwona Olszowska

Iwona Olszowska

Tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego z specjalizacją świadomość ciała, improwizacja kontaktowa oraz improwizacja jako performance); Somatic Movment Educator wg metody Body Mind Centering. Doświadczenie zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku, a także jako wolny słuchacz na Uniwersytecie George Mason w Waszyngtonie, Alabamie i w Calgary, podczas warsztatów organizowanych przez Śląski Teatr Tańca i podczas festiwali organizowanych w Polsce.

Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji , Anglii, Norwegii, Szwecji, Izraelu i wielu innych miejscach na świecie. Otrzymała nagrody za choreografię, kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną. Jest stypendystką m.in. ArtsLink w Nowym Jorku. Od 2014 roku również członkinią Polskiej Platformy Tańca. Pedagog na Akademii Muzycznej w Łodzi, Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Obecnie uczy w - Hurtowni Ruchu oraz w - Kontakt. Przestrzeń Ruchu i Tańca w Krakowie.

Natalia Iwaniec

Natalia Iwaniec

Natalia Iwaniec - jedyna w Polsce certyfikowana nauczycielka GAGA.

Przygodę z GAGA rozpoczęła dzięki spotkaniu w Poznaniu z Izraelskim choreografem Arkadi Zaidesem i od tego czasu uczestniczyła w wielu warsztatach GAGA w Polsce i za granicą.

W 2010 roku przeprowadziła się do Tel Avivu by uczestniczyć w codziennych zajęciach GAGA.

W 2011 zakwalifikowała się do prestiżowego projektu GAGA TEACHERS TRAINING, gdzie pod okiem Ohada Naharina, tancerzy Batsheva Dance Company, zgłębiała tą metodę pracy.

Od 2012 jest jednym z nielicznych nauczycieli tej techniki w Europie.

Prowadzi regularnie zajęcia w Londynie, jak i na licznych festiwalach w Polsce i za granicą oraz tańczy w wielu spektaklach m.in. „Pieces of mosaic” w Londynie czy „Hello Love” we Fryburgu

Miejsce warsztatów

 • Park Rekreacyjno Sportowy FairPlayce
  61-607 Poznań
  ul. Bożydara 10

Weź udział w warsztatach, zapisz się już teraz

Liczba miejsca ograniczona, pod uwagę brana jest kolejność zapisów

Miejsce warsztatów

Park Rekreacyjno Sportowy FairPlayce
ul. Bożydara 10
61-607 Poznań

Termin warsztatów

od 19.08.2017 (sobota)
do 26.08.2017 (sobota)

Kontakt

Telefon: (61) 828 79 04
Email: kontakt@dancingpoznan.pl