Energy Dance

Warsztat tańca

Energy Dance (open)

Zajęcia mają za zadanie osobom początkującym i średniozaawansowanym przybliżyć pracę w technice tańca współczesnego wykorzystywanego w spektaklach teatralnych. Improwizacja będzie wykorzystywana do tworzenia elementów ruchowych w oparciu o świadomość energii, przestrzeni, pędu, siły, ciężaru ciała, grawitacji czy oddechu. Każdego dnia zostanie zaproponowany jeden temat, który będzie rozpracowywany podczas zajęć. Zostanie zaprezentowany proces twórczy podobny do tego w tworzeniu choreografii do spektakli teatralnych. Będzie to swego rodzaju laboratorium twórcze adresowane dla osób ceniących kreatywność czy  pomysłowość. Na zajęciach będziemy pracować m.in z rekwizytami, formami, światłem czy dźwiękiem.  

Terminy

 • 2019-08-18 09:00. Czas trwania: 75 min.
 • 2019-08-19 09:00. Czas trwania: 75 min.
 • 2019-08-20 09:00. Czas trwania: 75 min.
 • 2019-08-21 09:00. Czas trwania: 75 min.
 • 2019-08-22 09:00. Czas trwania: 75 min.
 • 2019-08-23 09:00. Czas trwania: 75 min.
 • 2019-08-24 09:00. Czas trwania: 75 min.
Pozostała ilość wolnych miejsc: 11

Prowadzący

Maciej "Gleba" Florek

Maciej "Gleba" Florek

Maciek Florek - tancerz, choreograf. Zwycięzca I oraz juror IX polskiej edycji programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!".Twórca wielu prestiżowych projektów tanecznych i teatralnych. Występował i prowadził warsztaty w teatrach i przestrzeniach miejskich na czterech kontynentach.

Współpracował i pobierał liczne nauki u wybitnych twórców teatru tańca: Avi Kaisera, Sebastiana Prantla, Jacka Łumińskiego, Iry Kodiche, "Storma" Rybickiego czy Wadea Robsona.W Polsce był tancerzem i choreografem spektakli i koncertów m.in.: na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, występował na konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu i na Biennale Tańca Współczesnego w Poznaniu.Współtworzył i występował w pierwszym polskim show tanecznym "Opentaniec", pierwszym hip-hopowym projekcie teatralnym "12 ławek", czy spektaklach muzycznych jak "Dracula", „Chodnik 05", które reżyserował Jarosław Staniek. Przez 8 lat był jego asystentem oraz współtwórcą niektórych choreografii i pomysłów scenicznych.Z reżyserem Jerzym Bielunasem i muzykiem Mateuszem Pospieszalskim współpracował jako choreograf lub współreżyser przy kilkunastu premierach teatralnych. Są to m.in: "Księga dżungli" w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, „W 80 dni dookoła świata" w Amfiteatrze w Opolu, "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego, "Wroniec" Jacka Dukaja w Teatrze Kamienica W Warszawie, "Piaskownica" w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, "Makabreski" w Teatrze Syrena itd. Tworzył również choreografię do gal, koncertów finałowych, oraz spektakli nurtu głównego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, z plejadą polskich i zagranicznych artystów.

Maciek Florek jest również choreografem wydarzeń teatralnych oraz plenerowych koncertów produkowanych pod potrzeby zapisu kamerowego dla telewizji i potrzeb filmu. Są to m.in. dla TVP „Oratorium Pamiętnik z powstania warszawskiego", „ Śpiew murów", Koncert twórczości Marka Grechuty na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gale przyznania różnych nagród twórczych m.in. Angelus, Silesius.

Miejsce warsztatów

 • Park Rekreacyjno Sportowy FairPlayce
  61-607 Poznań
  ul. Bożydara 10

Weź udział w warsztatach, zapisz się już teraz

Liczba miejsca ograniczona, pod uwagę brana jest kolejność zapisów

Miejsce warsztatów

Park Rekreacyjno Sportowy FairPlayce
ul. Bożydara 10
61-607 Poznań

Termin warsztatów

od 17.08.2019 (sobota)
do 24.08.2019 (sobota)

Kontakt

Telefon:
502 657 893
Email:
kontakt@dancingpoznan.pl